A kuratórium alapítói

Dr. oec. Illyés Benjamin

1958-ban valétaelnökként végzett Sopronban. 1956 tragikus napjaiban szétvált hazai és külföldi egyetemista társai történelmi sorsfordulóját könyvekben és tanulmányokban dolgozta fel. Kanadában végzett hallgató társai bizalmából tagja a Vancouveri Egyetem Sopron Divisio Alumni által alapított ösztöndíjakat odaítélő SOE Erdőmérnöki Kar Roller- Bizottságának.

Erdőmérnöki pályáját a Mecseki Állami Erdőgazdaság kezdte meg 1958-ban. 1965 októberében alapító tagja lett az Erdészeti Tudományos Intézet soproni Kísérleti Állomásán megindított erdészeti gazdaságtani kutatásoknak. Fő kutatási területe a gazdaságmatematika, az erdőértékelés, az erdőgazdálkodás piacgazdasági feltételeinek fejlesztése volt. 1968-tól a Kísérleti Állomás igazgatójaként, majd 1975-től az Erdészeti Gazdaságtani Osztály vezetőjeként is dolgozott nyugdíjazásáig. Az általa vezetett kutatócsoport az ökológiai szemléletű erdészeti reformpolitika egyik nemzetközileg is elismert bázisa lett.

Az 1980-as években tagja volt az MTA Erdészeti Bizottságának és a Földértékelési Bizottságának. A metodikailag új erdőértékelési eljárásai az erdővagyon gazdálkodás és ültetvényszerű erdőgazdálkodás megalapozását segítik. 1993-97 között a Balatonfelvidéki Erdőgazdaság Igazgatósági elnökének, majd 1999-2002 között a Pilisi Erdőgazdaság Felügyelő Bizottságának tagjának kérték fel.

A Soproni Egyetem és jogelődje ökonómiai képzésében és továbbképzésében előadások tartásával az 1970-es évek elejétől vett részt. A generáció- és rendszer- váltás időszakában pedig két éven keresztül az üzemtan, az erdőértékelés és a szervezés tantárgyainak oktatásával egyetemi docensként segítette a szakterület új alapokra helyezését. Munkáját 2018-ban Erdőmérnöki Karért díjjal ismerték el.

Az Országos Erdészeti Egyesületnek OEE egyetemi hallgatóként 1957-ben lett tagja. A rendszer változtatás időszakában, 1989-95 között az OEE Gazdaságtani Szakosztály titkára volt. 1995-ben vonult nyugállományba. Ezután főleg szakmatörténeti kutatásokat végzett. Az OEE 2016-ban közéleti és tudományos munkáját Kaán Károly Emlékéremmel ismerte el.

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Ipar szakán szerzett korszerű ismeretek, szakmai kapcsolatok meghatározták a gazdasági reformfolyamatokkal összhangban lévő erdészeti gazdaságtani kutatásait, vezető tevékenységét. A Magyar Közgazdasági Társaság megyei vezetőségének 1970-től tagja volt. Felkérésükre megalapította és 1990-ig vezette az MKT soproni helyi csoportot. A Magyar Közgazdasági Társaság 1989-es győri Vándorgyűlésén Széchenyi emlékéremmel ismerte el közéleti és szakmai tevékenységét.