Dr. Wilfing János egyetemi főtanácsos, a kuratórium tagja
Mint akkoriban az egyetem Tanulmányi és Továbbképzési Osztályának vezetője, egyik alapítója voltam a soproni közgazdászképzésnek (1995.), s vele közel egy időben az alapítványunknak is, melynek 2020-ig én láttam el a titkári feladatait is. A 2000. évi integrációt követően, én lettem a kar első dékáni hivatalvezetője egészen nyugdíjazásomig (2018.) Mérnöki végzettségem (okl. gépész technikus, okl. faipari mérnök, okl. környezetvédelmi szakmérnök) és lokálpatriotizmusom sokat segített a kar fejlesztésének előmenetelében, városi pozícionálásában és az elhelyezésében. Gyermekorvos feleségemmel 4 gyermeket nevelünk, és úton van a 3. unokánk is.
Végzés után (1978) faipari üzemvezető voltam Kapuváron, majd pedig 7 évig csoportvezető tervező a Bútoripari Fejlesztési Intézetnél, Sopronban az egyetemen. 1991 óta számos feladatkört töltöttem be az egyetem jogelőd szervezeteiben (osztályvezető, pályázati irodavezető, Kollégiumi Irányító Biz. elnöke, Gazdasági Biz. tagja, Kari Tanács-, Egyetemi Tanács-, Szenátus tagja, stb.) 1991.04.05-én az EXPO Programirodája javaslatomra bejegyezte a Nemzetek Parkját a Soproni Piknik helyére.
Elnöke vagyok a Szent Orsolya Iskola Iskolaszékének, valamint A Soproni Szent György Templom Orgonájáért Alapítvány kuratóriumának. Számos elismerést köszönhetek Kollégáimnak, melyek közül a Trefort Ágoston Díjat (2010), valamint a két alkalommal megkapott Dolgozó a Hallgatókért Díjat tartom a legértékesebbnek. Továbbra is aktív részese vagyok a Selmeci-Soproni Diákhagyományoknak. 1975-ben alapító elnöke voltam az újra létrehozott Hagyomány Bizottságnak, majd pedig 1978-ban a végzős faiparos évfolyamnak én voltam a Valétaelnöke.
Prof. Dr. Dr. h.c. Székely Csaba DSc, a kuratórium tagja
Székely Csaba 1970 óta egyetemi oktató. 1989-ben nevezték ki egyetemi tanárrá a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen, ahol 20 évig tanszékvezető, 6 évig a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja, majd 4 évig az egyetem rektora volt. MTA doktora címet 2005 júniusában szerezte meg. 2003-től egyre nagyobb intenzitással vett részt szülővárosában, Sopronban a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karának oktató munkájában. 2005 márciusától az Egyetem főállású egyetemi tanára lett. 2006 január 1-től 8 éven keresztül vezette Közgazdaságtudományi Kart, és 2007-től 2017- ig a Széchenyi István Gazdaság- és szervezéstudományok Doktori iskolát is. A Giesseni Justus Liebig Egyetem és a Szent István Egyetem honoris causa doktora, az FH Burgenland tiszteletbeli professzora.
Dr. Szitás József PhD. c. egyetemi docens, a kuratórium tagja
Az életen át tartó tanulás elméletét és gyakorlatát vallva, három egyetemi végzettséget (KLTE-1975, történelem-német szak; MKKE-1978, okl. közgazdász, DE-2003, közszolgálati menedzsment) és két tudományos fokozatot, doktori minősítést szereztem (MKKE-1981. Dr. Oec; NyME-2006. PhD.) Munkahelyeim az egyetemek és a minisztériumok világához kötöttek: 1975-1989. KLTE, Közgazdasági Tanszék, 1989-2002. Nyugat-Magyarországi Egyetem, Sopron; főtitkár, később c. egy. docens; 2002-2003. OM, Felsőoktatási Főosztály; főosztályvezető helyettes; 2004. I. félév FMM, mb. helyettes államtitkár; 2004-2011.Oktatási Minisztérium, vezető főtanácsos. 2012-től nyugállományba vonultam.
Sopronban a közgazdasági képzés kiteljesedését (részint szükségből) közgazdaságtan, Qualitätsmanagement és Umweltmanagement tárgyak oktatásával szolgáltam. A fokozatszerző tudományterületek több ágában jelentek meg publikációim és sok nemzetközi konferencián, több országban képviselhettem hazánkat. A Soproni Egyetemhez a sok kihívást tartalmazó feladatokon, tartalmas munkán túl a selmeci hagyományok megismerése és ennek révén a hallgatókhoz és oktatótársakhoz fűződő, az egyetemek világában szinte unikális és mindenképpen megőrzendő viszony fűzött és fűz. Ez mozgatja kuratóriumi munkámat is.
Jó szerencsét! Üdv a selmec-soproni hagyományok éltetőinek!
Dr. Vágyi Ferenc Róbert a kuratórium tagja
A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett okleveles közgazdász (1988) diplomát. Továbbképzés keretében adótanácsadói (1989), okleveles könyvvizsgálói (1997), okleveles adószakértői (2003), IFRS mérlegképes könyvelői (2017) végzettséget, majd PhD-fokozatot (2005) szerzett. 1993 óta folytat oktatási tevékenységet, 2001 óta az akkori NYME KTK keretében, majd 2003-tól 2012-ig óraadóként az ELTE JTI-ben. Előtte dolgozott a bankszektorban, a közigazgatásban és a vállalati szektorban is. Több cégnek volt gazdasági vezetője vagy tanácsadója. Közel 30 év saját tanácsadó cége keretében dolgozik az üzleti szektorban. A Magyar Okleveles Adószakértők Egyesülete alelnökeként, valamint az Adótanácsadók Egyesülete általános alelnökeként szakmai érdekképviseletet lát el egyes adózási kérdések jogszabályi hátterének megteremtésében. Számos pénzügyi témájú konferencián tartott már és tart rendszeresen előadásokat. Számos publikáció és szakkönyv szerzője.